Kto hostuje Stronę?

narzędzie do sprawdzania hostingu stron
Wyświetlanie postów z tagiem php. Pokaż wszystkie posty
Komentarze: 0
2012-06-18 10:36:22

Jeśli w wyświetlanych z bazy danych MySQL wynikach zamiast polskich liter otrzymujesz dziwne szlaczki, to przyczyną takiej sytuacji jest problem z kodowaniem znaków między MySQL a PHP.

Aby unikać takich sytuacji w przyszłości, należy stosować pewną zasadę, która powinna stać się nawykiem.

Komentarze: 0
2012-04-07 14:46:45

Wielu początkujących programistów PHP często ma problemy z funkcjami setcookie oraz header, które modyfikują informacje w nagłówku strony, co oznacza, że wywołanie ich nie powiedzie się, jeśli jakaś zawartość tekstowa została już przesłana do przeglądarki.

Spójrzmy na przykład:

Kod 1
1<?php
2 echo "Jakiś przykładowy tekst."; // przykładowy tekst, który zostanie wysłany jako pierwszy
3 header('Content-Type: text/html; charset=utf-8'); // wywołanie funkcji header i próba ustawienia kodowania strony na UTF-8
4?>

Tagi:  php
Komentarze: 2
2011-10-04 12:51:25

Import dużej ilości rekordów do bazy danych MySQL może sprawić wiele problemów. Przez "dużą ilość" należy tu rozumieć zrzut bazy danych do pliku .sql o ilości przekraczającej 500.000 rekordów. W moim przypadku taki zrzut posiadał ponad 2.8 miliona rekordów. Importowanie takiej bazy przez phpMyAdmin nie było możliwe, gdyż skrypt kończył działanie po zaimportowaniu około 190.000 rekordów i import częściowy, dostępny w tym panelu administracyjnym, nie zdał egzaminu (pominięcie 190.000 początkowych rekordów nie powodowało dodania nowych). Co ciekawe, import pliku poprzez linię poleceń używając mysqlimport.exe również się nie powiódł. Co można w takiej sytuacji zrobić?

Tagi:  mysql, php, sql

O blogu

Blog ten ma charakter luźnych refleksji poświęconych zagadnieniom związanym z hostingiem stron i domen, a także webmasteringiem i programowaniem (PHP, MySQL, JavaScript).

Tagi