Kto hostuje Stronę?

narzędzie do sprawdzania hostingu stron
2013-05-25 09:34:32

Czy można zarejestrować domenę org.uk i co.uk? Zastanawiałem się od pewnego czasu czy jako osoba niemieszkająca w Wielkiej Brytanii mogę zarejestrować domenę org.uk lub co.uk. Zobaczmy jak opisane są te domeny w ovh.pl:
org.uk - brytyjski odpowiednik rozszerzenia .org, dostępny dla organizacji w Wielkiej Brytanii. Cena to 29,47PLN brutto, odnowienie 19,67PLN brutto.
co.uk - jest to domena narodowa Wielkiej Brytanii dostępna dla każdego. Cena to 29,47PLN brutto, odnowienie 19,67PLN brutto.
Okazuje się też, że domeny .uk mogą być zarejestrowane na co najmniej 2 lata. A przynajmniej taki wymóg istnieje w OVH.

Jeśli chodzi o domeny co.uk to sprawa jest jasna, bo może ją zarejestrować każdy. Domenę org.uk zarejestrowałem więc na próbę. Proces rejestracji przeszedł gładko, faktura dotarła po paru dniach, jak również taka oto wiadomość na mój adres e-mail od nominet.org.uk:

"We are sending you this email to confirm that you are the listed contact for at least one domain name registered with us. Your domain name provider manages your domain name for you and should be your first point of contact for any queries you may have.
Your provider is: OVH-FR http://www.ovh.com/
You are the registrant for the following domains with this provider: ?????????????.org.uk
If you need any help managing your domain names or contacting your domain name provider you can call us on 01865 332244 or email nominet@nominet.org.uk for further advice."

"Wysyłamy tę wiadomość, aby potwierdzić, że jesteś osobą kontaktową dla co najmniej jednej nazwy domeny zarejestrowanej u nas. Operator domeny zarządza nazwą domeny dla Ciebie i powinien być pierwszym punktem kontaktu dla jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.
Operatorem jest: OVH-FR http://www.ovh.com/
Jesteś rejestrującym następujących domen u tego dostawcy: ????????????.org.uk
Jeśli potrzebujesz pomocy przy zarządzaniu domenami lub skontaktowaniu się z dostawcą nazwy domeny możesz zadzwonić do nas na 01865 332244 lub napisać na e-mail nominet@nominet.org.uk w celu uzyskania porady. "

A jak wyglądają moje domeny co.uk i ta nowa org.uk we whois?
Registrant: Moje imię i nazwisko
Registrant type: Non-UK Individual (Osoba spoza Wielkiej Brytanii)
Registrant's address: The registrant is a non-trading individual who has opted to have their address omitted from the WHOIS service. (Rejestrujący jest osobą, która zdecydowała, aby jej adres został pominięty w usłudze WHOIS.)

Domenę z rozszerzeniem co.uk rejestrowałem także w namecheap.com. Tam z kolei da się ją zarejestrować na rok, ale za 6,99$ (ok. 21 zł). Domena nie ma ukrytych danych we whois, widoczne jest imię, nazwisko, adres itd. Porównując to w OVH za niecałe 30 zł zarejestrowałem domenę co.uk na dwa lata, a dodatkowo we whois widoczne jest tylko moje nazwisko, bez adresu.

Komentarze: 1

Denis

2013-06-24 02:11:39

Kiedyś był problem z zarejestrowaniem niemieckich domen (trzeba było mieszkać na terenie Niemiec). Dzisiaj też już to znieśli i można swobodnie rejestrować takie adresy

O blogu

Blog ten ma charakter luźnych refleksji poświęconych zagadnieniom związanym z hostingiem stron i domen, a także webmasteringiem i programowaniem (PHP, MySQL, JavaScript).

Dodaj komentarz

Imię:


Strona www:


Adres e-mail:


Komentarz:


Przepisz kod z obrazka:
pytanie antyspamowe

Tagi