Kto hostuje Stronę?

narzędzie do sprawdzania hostingu stron
2012-09-11 17:11:15

Każdy chyba zauważył, że ostatnio ciężko jest uzyskać dobry Page Rank nowo postawionej strony. Kiedyś wystarczało wrzucić kilka artykułów, zdobyć kilka linków z katalogów i już mamy PR2. Dziś nie jest tak różowo. Aby w ogóle zdobyć PR powyżej zera trzeba np. dodać link do swojej strony ze strony głównej jakiegoś dobrego serwisu o PR3 czy PR4. Taki link zwykle jednak kosztuje kilkadziesiąt złotych za jeden miesiąc wyświetlania. Wiele osób twierdzi, że Page Rank nie jest już tak istotny, ale wystarczy zajrzeć na jakikolwiek system wymiany linków, by przekonać się, że znaczenie PR tam nie zmalało.


Dlaczego warto mieć bloga na blox.pl w pierwszej setce?


No dobrze, ale o co chodzi z tym bloxem? Otóż zakładając bloga na bloxie możemy w łatwy sposób zdobyć tzw. zaplecze linkujące. Dodatkowo warto mieć bloga na blox.pl w pierwszej setce ponieważ strona z podsumowaniem najczęściej odwiedzanych blogów posiada PR5, a kiedyś było to nawet PR6. Gdy Twoja strona trafi już do pierwszej setki to od razu dostaje PRowego kopa i bez problemu osiągnie PR3 lub PR4. Oto adres tego podsumowania najlepszych blogów.


A jak wygląda druga strona tego podsumowania, czyli blogi na miejscach 101- 200? PR zupełnie brak, czyli nie zyskujemy żadnej mocy. Podobnie jest z kolejnymi stronami podsumowania. W poszczególnych podsumowaniach kategorii, czyli listach 10 najczęściej odwiedzanych blogów np. Biznes i Gospodarka, Moda, Kobiety, Kultura również PR brak. Ale jest jeszcze jedno miejsce, gdzie warto bić się o miejsce. Jest to Top 18 najczęściej czytanych blogów w kategorii Tylko dla dorosłych, gdzie PR wynosi 4. Z pewnością też siła tego PR przeniesie się na nasz blog, o ile trafimy do tej osiemnastki.


Wszystkie te wartości PR pokazuje mi wtyczka w Firefoxie: Quirk Search Status, którą mogę z czystym sumieniem polecić, bo można dzięki niej wysnuć o wiele więcej ciekawych wniosków.

Tagi:  page rank

Komentarze: 1

Mistrz

2012-10-12 03:47:50

Dla nowo postawionej domeny warto najpierw zdobywać linki z wysokim PR. Dosłownie podlinkować kilkoma i czekać do update'u. Zdobycie PR 3 i więcej będzie całkiem prawdopodobne. Pamiętajcie o zasadzie: "first link counts". Nie dodawać strony na samym początku do słabych katalogów ani precli. Po updejcie można pozycjonować dalej, zawsze jednak zwracając uwagę na jakość linków.

O blogu

Blog ten ma charakter luźnych refleksji poświęconych zagadnieniom związanym z hostingiem stron i domen, a także webmasteringiem i programowaniem (PHP, MySQL, JavaScript).

Dodaj komentarz

Imię:


Strona www:


Adres e-mail:


Komentarz:


Przepisz kod z obrazka:
pytanie antyspamowe

Tagi