Kto hostuje Stronę?

narzędzie do sprawdzania hostingu stron
2011-10-04 12:51:25

Import dużej ilości rekordów do bazy danych MySQL może sprawić wiele problemów. Przez "dużą ilość" należy tu rozumieć zrzut bazy danych do pliku .sql o ilości przekraczającej 500.000 rekordów. W moim przypadku taki zrzut posiadał ponad 2.8 miliona rekordów. Importowanie takiej bazy przez phpMyAdmin nie było możliwe, gdyż skrypt kończył działanie po zaimportowaniu około 190.000 rekordów i import częściowy, dostępny w tym panelu administracyjnym, nie zdał egzaminu (pominięcie 190.000 początkowych rekordów nie powodowało dodania nowych). Co ciekawe, import pliku poprzez linię poleceń używając mysqlimport.exe również się nie powiódł. Co można w takiej sytuacji zrobić?

Na szczęście problem ten nie jest bynajmniej beznadziejny i jak się okazuje jest bardzo łatwo rozwiązywalny.
Należy udać się na stronę http://www.ozerov.de/bigdump/ i pobrać skrypt php, który następnie umieszczamy na naszym serwerze. W pliku bigdump.php podajemy parametry konfiguracyjne bazy MySQL, z którą skrypt ma nawiązać połączenie i do której ma zaimportować dane. Na serwer wysyłamy także zrzut bazy danych w pliku .sql i w pliku bigdump.php podajemy jego lokalizację. Ważne jest, aby zrzut ten nie miał rozszerzonych dodań (mysqldump extended insert option). Opcja ta jest domyślnie zaznaczona podczas eksportowania bazy w phpMyAdmin więc należy ją odznaczyć. Jedyne, co nam zostało do zrobienia, to uruchomienie skryptu i czekanie.

BigDump to genialny wspomagacz importu dużych plików sql. Jest idealnym rozwiązaniem na serwerach, które mają ustawiony krótki czas wykonywania skryptu. BigDump odczytuje tylko niewielkie fragmenty pliku sql i importuje je do bazy, po czym restartuje w miejscu, w którym zakończył poprzedni cykl.

Tagi:  mysql, php, sql

Komentarze: 2

google seo

2012-02-10 08:09:50

wspaniałe przedstawienie, bardzo pouczające. Zastanawiam się, dlaczego naprzeciwko ekspertów z tej branży nie zauważają tego. Należy kontynuować pisanie. Jestem pewien, ktohostujestrone.pl posiadają podstawę ogromny czytelników już z nami!

shore excursions in Tallinn

2012-03-07 21:44:24

Bardzo pouczające post. Dzięki ktohostujestrone.pl za poświęcenie czasu, aby podzielić się z nami zobaczyć.

O blogu

Blog ten ma charakter luźnych refleksji poświęconych zagadnieniom związanym z hostingiem stron i domen, a także webmasteringiem i programowaniem (PHP, MySQL, JavaScript).

Dodaj komentarz

Imię:


Strona www:


Adres e-mail:


Komentarz:


Przepisz kod z obrazka:
pytanie antyspamowe

Tagi